AnasayfaKapıSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

SAC ACMAKLA ABDEST BOZULUR MU?ARKADAŞLAR,ÖZELLİKLE DE HALİL Bİ BAKSIN...............

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
elifc.
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: SAC ACMAKLA ABDEST BOZULUR MU?ARKADAŞLAR,ÖZELLİKLE DE HALİL Bİ BAKSIN...............   Perş. Mayıs 08, 2008 4:42 pm

Bu mesele daha çok namaz kıldığı halde başı açık gezen hanımlar için söz konusudur. Bu durumdaki hanımlar, çalıştıkları için başlarını kapatmaya ya işyerleri mnüsaade etmiyordur, ya kendilerine göre bir mazeret buluyorlardır veya nefsinin ve çevresinin baskısından kurtulamamışlardır.

Hanımın başını açmasıyla hiçbir şekilde abdesti bozulmaz. Çünkü abdesti bozan şeyler arasında hanımın başını açması şeklinde bir madde mevcut değildir. Bu durum gerek kendi evinde olsun, gerekse evin dışına çıktıktan sonra olsun fark etmez.

Bütün bunlarla birlikte namaz kılmak da farz, başın kapatılması da farz. Başı açık gezen, "Nasıl olsa be başımı kapatamıyorum, öyle ise namaz kılmama da gerek yok" gibi bir yanlışlığa girmemelidir.

"Bir şey bütünüyle elde edilemezse, bütünüyle de terk edilmez."
Kullanıcı profilini gör
cgokhans
Kurucu
Kurucu

Erkek
İş/Hobiler : Öğrenci
Lakap : Gökhan
Ruh Halim :

MesajKonu: Geri: SAC ACMAKLA ABDEST BOZULUR MU?ARKADAŞLAR,ÖZELLİKLE DE HALİL Bİ BAKSIN...............   Perş. Mayıs 29, 2008 12:55 pm

Bilgi için sağolasın arkdaşım.

SAC ACMAKLA ABDEST BOZULUR MU?ARKADAŞLAR,ÖZELLİKLE DE HALİL Bİ BAKSIN...............
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Milli sporcu, takım arkadaşının annesini taciz etti
» Merhaba Arkadaşlar Ben Ayla Sadula